Блог

 • Зошто треба да изберете SPC под за вашиот дом или канцеларија

  Зошто треба да изберете SPC под за вашиот дом или канцеларија

  Дали барате издржлива, водоотпорна и стилска опција за подот за вашиот дом или канцеларија?Ако е така, можеби ќе сакате да размислите за SPC подот, што значи камен пластичен композит.SPC подот е нов тип на под кој ги комбинира најдобрите карактеристики на винил и ламинат.Еве ги ...
  Прочитај повеќе
 • Зошто треба да изберете SPC под за вашиот дом или бизнис

  Зошто треба да изберете SPC под за вашиот дом или бизнис

  Ако барате нов тип на под што ја комбинира убавината на дрвото со издржливоста на каменот, можеби ќе сакате да размислите за SPC подот.SPC означува композит од камен пластика или композит од камен полимер.Станува збор за подтип на под од винил штица кој има цврсто јадро направено од варовник и...
  Прочитај повеќе
 • „Искуство на квалитет и издржливост со нашата напредна фабрика за подови SPC во Кина“

  „Искуство на квалитет и издржливост со нашата напредна фабрика за подови SPC во Кина“

  Добредојдовте во нашата фабрика за подови SPC во Кина!Со гордост можеме да кажеме дека им служиме на нашите клиенти повеќе од 8 години и се етаблиравме како доверлив и доверлив снабдувач на висококвалитетни производи за подови од SPC.Нашите производи за подови се дизајнирани да ги задоволат барањата на трговците на големо...
  Прочитај повеќе
 • „Избор на нашата фабрика за подови SPC: квалитетни производи, исклучителна услуга и одржливост“

  „Избор на нашата фабрика за подови SPC: квалитетни производи, исклучителна услуга и одржливост“

  Добредојдовте на нашата независна веб-страница, каде што со гордост ја претставуваме нашата фабрика за подови SPC, со седиште во Кина, на светот.Со 8-годишно искуство во индустријата, обезбедуваме висококвалитетни производи за подови SPC на преку 70 клиенти на големо, договори и дистрибуција ширум светот.Во ...
  Прочитај повеќе
 • Добавувач на подови со висок квалитет на SPC ВО КИНА

  Добавувач на подови со висок квалитет на SPC ВО КИНА

  Како водечка фабрика за подови SPC во Кина, ние им служиме на клиентите на глобално ниво повеќе од 8 години.Нашата клиентела вклучува трговци на големо, изведувачи и дистрибутери, а нашите производи се продаваат во различни земји низ светот.Ние, исто така, имаме своја независна веб-страница, која е наменета за глобална ревизија...
  Прочитај повеќе
 • SPC Flooring: Идеален избор за B2B клиенти

  SPC Flooring: Идеален избор за B2B клиенти

  Како водечки фабрички добавувач во Кина, ја разбираме важноста од обезбедување на висококвалитетни решенија за подови на нашите B2B клиенти.Затоа силно го препорачуваме SPC подот како идеален избор за бизниси на кои им требаат издржливи, економични и разновидни опции за подови.SPC floo...
  Прочитај повеќе
 • SPC тротоарите - најдобар избор за комерцијални простори

  Како водечка кинеска фабрика за подови SPC, ние сме горди што им нудиме на нашите клиенти висококвалитетни и сигурни решенија за подови.Нашиот SPC под е идеален избор за комерцијални простори, благодарение на неговата издржливост, разновидност и ниските барања за одржување.SPC подот е направен од комбинација на...
  Прочитај повеќе
 • Звучно изолирани ѕидни панели: Сè што треба да знаете

  Кога станува збор за намалување на загадувањето со бучава, звучно изолираните ѕидни панели се одлично решение.Овие панели се дизајнирани да ги апсорбираат звучните бранови и да ги спречат да патуваат низ ѕидови, подови и тавани.Во оваа статија, ќе истражиме сè што треба да знаете за звучно изолираниот ѕид ...
  Прочитај повеќе
 • Што треба да знаете за звучно изолираните ѕидни панели?

  Што треба да знаете за звучно изолираните ѕидни панели?

  Акустичните ѕидни панели се суштински дел од модерниот дизајн на домот.Тие се материјали кои се користат за изолирање на пренос на звук, со што се обезбедува поголема приватност и удобност.Еве неколку одлични информации за акустичните ѕидни панели.Како прво, постојат многу видови на акустични ѕидни панели, најмногу ком...
  Прочитај повеќе
 • Кои се карактеристиките на спц ​​подот

  Широк опсег на стилови и селекции Оваа огромна варијација на стилови ви дава голема слобода да излезете со моделот и распоредот што ви се допаѓа.Ако сте ризичен, забавно измешајте и спојте со различни бои за да го создадете посакуваниот изглед.Само нека тече вашата креативност!Вистински дизајн сличен на дрво...
  Прочитај повеќе
 • EIR, шаблон од шевронен и обоен откос

  EIR, шаблон од шевронен и обоен откос

  Што е EIR?EIR е кратенка за Embossed-in-Register, обезбедувајќи текстура што ги следи зрнестите зрнца на дизајнот на слојот за печатење создавајќи реални визуелни визуелни слики од дрво.Ако поминете со раката преку подот, ќе забележите нешто извонредно.Чувствувате фини вдлабнатини кои одговараат на основната фотографија...
  Прочитај повеќе
 • Трендот за идниот развој на SPC Floor

  1. Антибактериски SPC под Поради континуираното подобрување на животниот стандард на луѓето и континуираното зајакнување на свеста за здравјето и заштитата на животната средина, особено поради влијанието на епидемиските болести како што се грипот и КОВИД-19, потрошувачите плаќаат се повеќе и повеќе. .
  Прочитај повеќе
 • За уредување на домот

  За уредување на домот

  Декорацијата на домот е важен дел од создавањето удобен и привлечен простор за живеење.Украсувањето на вашиот дом може да биде забавен и креативен процес кој ви овозможува да го изразите вашиот личен стил и да го направите вашиот дом одраз на вашата личност.Постојат многу различни начини за уредување на вашиот дом,...
  Прочитај повеќе
 • Разлика помеѓу IXPE и EVA одоздола

  Разлика помеѓу IXPE и EVA одоздола

  Електронски вкрстено поврзан полиетиленски материјал од пена, познат како IXPE. Самиот полиетилен е нетоксичен и без мирис.Се произведува со електронски процес на вкрстување, не содржи никакви токсични помошни агенси и користи средство за пенење со висока температура.Производите на IXPE користат континуирано пенење...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете спц под?

  SPC FLOORING е нов вид материјал за подови кој е и еколошки и практичен.Поради својот извонреден изглед и перформанси, тој го привлече вниманието на луѓето веднаш по неговото објавување.Сè повеќе сопственици на куќи се подготвени да изберат SPC FLOORING за украсување на...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/26